Slovo pořadatele

Jak to začalo .... v jedné malé vísce uprostřed lesních hvozdů na hranici s říší Německou, pár kluků snících o vlastní rockové  akci, jež by  život kulturní v regionu  oživila,  přestalo konečně  snít a vlastními silami a vůlí síly svoje spojili a akci rockovou se zorganizovat  pokusili. Za podpory radnice místní, jež akci posvětila a prostory vhodné nabídla, byl vybudován stánek rockový PotRock se zvoucí.

Začátek stavebních úprav a příprav byl zahájen v dubnu 2010, prostory pro akci byly vybrány v objektu staré slévárny v části, kterou v 80. letech tvořila jídelna. Následně v 90. létech zde byla restaurace, velkoobchod a od roku cca  2005  zámečnická dílna. 

V prvním roce  byly vybourány nenosné příčky původní zámečnické dílny, vybourány prostupy do prostor současného baru a výčepu a především a bylo vybudováno pódium. Stěny byly vymalovány a kvůli akustice na strop napnuta maskovací síť. Byl smontován provizorní bar, uklizeny a vybaveny šatny a zázemí pro skupiny. Osobní atmosféra původního sálu byla obnovena.  Veškeré práce uvnitř sálu byly provedeny nadšenci zdarma s cílem hudební akci uskutečnit. Na opravách se podílely větší či menší měrou místní nadšenci rockové hudby, kluci a holky bez ohledu na věk. Název akce PotRock nadhodil Čejda  a název tento se do současné doby udržel…

Konečné datum, na kdy byla naplánována  první akce, bylo stanoveno na 21.08.2010. Z rozpočtu obce byla vyčleněna na akci finanční částka 40.000,-Kč. Z této byl uhrazen především materiál, zajištění ozvučení a honoráře kapel. Plakáty, občerstvení skupin. Akci podpořili sponzoři z řad místních i přespolních firem a to zejména Marek Plachý, provozovatel  Ski areálu Potůčky, firma Top-Tank s.r.o., provozovatel čerpacích stanic F1, Army- obchod Miroslava Janeckého. Se zajištěním bezpečnosti pomohli místní hasiči.

První ročník, kdy jsme s vykulenýma očima čekali, jak to všechno vůbec dopadne, vystoupily skupiny Liberate (Sokolov), Mimo-To (Ostrov) ,  Nil (Česká Třebová) ,  Var (Nejdek) a  Mednnes (Merklín). Akce sklidila jednoznačně kladný ohlas a z vystupujících skupin sál rozskákal především hudební projev Hanky Kosnovské, zpěvačka ze skupiny Nil. Akci navštívilo při symbolickém vstupném 50,-Kč cca 150 platících, což bylo považováno za úspěch. Příjem z prodeje vstupenek byl darován obci Bílý kostel nad Nisou, která byla postižena rozsáhlými  povodněmi. Za pomoc se zajištěním ozvučení a zajištěním vystupujících skupin je třeba poděkovat zpěvačce ze skupiny Mimo-To  Ivče Hořčičkové a zvukaři Štefanu Škulavíkovi. 

Druhý ročník byl uspořádám 20.08.2011. V sále byly před akcí provedeny především akustické úpravy čelní stěny, a úpravy vnitřku. Stěna byla potažena jutovinou a interiér stylizován do stylu hrázděného zdiva. Prozatím bylo upuštěno od plánované rekonstrukce vnitřních WC. Provedené práce byly provedeny nadšenci rockové hudby zcela zdarma. Materiál byl hrazen z pokladny obce, jakožto pořadatele akce. Na ozvučení byl v tomto ročníku povolán Láďa Šůcha, který se tohoto úkolu zhostil opravdu skvěle.

Na druhém ročníku vystoupila skupina Oxhole (Sokolov), Free Fall (Uherské Hradiště ), No Surrender (České Budějovice), Projekt Parabelum (Praha) , revivalová skupina Mistreaded (Metallica  SRN) a Noisebone (Ostrov).  Z vystupujících skupin zcela jednoznačně zaujala skupina Free Fall,  přístupem k publiku pařmeni z No Surrender, hudbou Projekt Parabelum.  Zklamáním bylo vystoupení  revivalové skupiny Mistreaded  z Německa. Hoši němečtí zřejmě podcenili sílu piva českého… Návštěvnost cca 250 platících fanoušků.

Sponzoři a partneři akce: Partnerem akce bylo Občanské sdružení Mánička, provozovatel  internetového hudebního  portálu Karlovarská rocková mapa, Rock Rádio. Sponzory akce pak firma Top-Tank s.r.o., provozovatel čerpacích stanic F1,  WaveNET.cz, SkiPot Marek Plachý, Resur spol. s.r.o., Army obchod Miroslava Janeckého, firma Worldptic s.r.o.  , Jaroslav Peťák a firma JPE Engineering s.r.o.  Pomoc při zajištění bezpečnosti zajistil SDH Potůčky. Autorem plakátu  pak nadšenec Simon.

Třetí ročník byl  uspořádán  pořadatelem - Obcí Potůčky 18.08.2012. Úsilí rockových nadšenců se soustředilo tentokrát na vybudování zázemí pro skupiny. Byly vyklizeny  a  vymalovány  pokoje  původní ubytovny, která se nachází ve stejném objektu jako rockový sál. Pokoje byly vybaveny původním nábytkem tak, aby je bylo možno využít i k přespání členů vystupujících skupin. Byly opraveny a uvedeny do provozu koupelny a osazen velkokapacitní boiler. Ohledně vystoupení skupin  lze jej považovat tento ročník za jeden z nejúspěšnějších. Z původního počtu plánovaných pěti skupin jich nakonec na akci vystoupilo sedm, kdy jako organizátoři  jsme opět s napětím očekávali, jak to vše klapne a… povedlo se…
Třetí ročník zahájilo vystoupením  punkové mládí  z  Nejdku, skupina Dovolený Napětí,  následovala  death-metalová skupina  Deathstar z Mostu. Metalová skupina Callibos M.S.,  Helpness z Opavy, Dymytry Praha,  Apple Juice  (Praha) a  Plexis  (Praha ). Všechny skupiny vystoupení „ zmákli“  prostě skvěle. Rockový stánek byl téměř zbořen při vystoupení skupiny Dymytry. Během tohoto ročníku byla v rámci programu uspořádána i „ PotRocková  losovačka“ kdy z návštěvníků akce  byl  vylosován vítěz sudu piva a výčepního zařízení , Tuto cenu a dodal jako dar Sokolovský pivovar Permon. Vylosovaným vítězem losovačky byla Zdeňka Zábranová z Potůčků, kterou z registračních lístků vylosoval zpěvák skupiny Dymytry . Na ozvučení byl  i v tomto ročníku povolán Láďa Šůcha, který se tohoto úkolu zhostil opět skvěle. Atmosféru akce podstatně vylepšila nová světelná rampa…

Sponzoři a partneři akce třetího ročníku : Partnerem akce bylo Občanské sdružení Mánička, provozovatel  internetového hudebního  portálu Karlovarská rocková mapa, Rock Rádio  a nově  rádio Dragon. Ze sponzorů pak firma Top-Tank s.r.o., provozovatel čerpacích stanic F1,  firma Travel Free s.r.o., firma WaveNET.cz, Ski-Pot- Marek Plachý provozovatel lyžařského areálu Potůčky, firma  Resur spol. s.r.o.,  Army  obchod Miroslava Janeckého, firma Worldptic s.r.o. , Jaroslav Peťák  a firma Polypress. Pomoc při zajištění bezpečnosti zajistil SDH Potůčky. Autorem plakátu tohoto ročníku byl  pak opět Simon.


Čtvrtý ročník se  konal v termínu 17.08.2013 a myslím, že se opravdu vydařil a to nemluvím o počasí, které bylo jako vždy nádherné. Co se týče zvelebení rockového stánku, lze jednoznačně poděkovat Obci Potůčky, která zafinancovala výstavbu dámských a pánských toalet,  jejichž úroveň ocenil  nejeden fanoušek naší akce.  Dále byla provedena rekonstrukce  rozvodů vody v zázemí rockového sálu. Úsilí PRT tentokrát padlo na úklidové práce po rekonstrukci  a na přípravu akce. Samotné vystoupení festiválku  zahájila skupina Mawson (Toužim), následovala skupina Madness (Karlovy Vary), skupina která má v naši obci na rockovým sálem zkušebnu. Dále vystoupili Vsetínští Ascendancy, s gotickým metalem  Greedy Invalid, (Nový Jičín), De Bill Heads (Turnov), Satisfucktion (České Budějovice),  Hannibal Lecter (Kojetín).  Co se týče skupin je můj soukromý názor takový, že všechny skupiny byly prostě úžasné. Sponzoři a partneři akce čtvrtého ročníku : Partnerem akce bylo Občanské sdružení Mánička, provozovatel  internetového hudebního  portálu Karlovarská rocková mapa, Rock Rádio  a Ze sponzorů pak firma Top-Tank s.r.o., provozovatel čerpacích stanic F1,  firma Travel Free s.r.o., firma WaveNET.cz, firma  Resur spol. s.r.o., Army obchod Miroslava Janeckého, firma Worldptic s.r.o. , Jaroslav Peťák  a firma Polypress. Pomoc při zajištění bezpečnosti zajistil SDH Potůčky. Autorem plakátu tohoto ročníku byl pak opět Simon.

Pátý ročník, téměř jubilejní, se konal 16.08.2014 . Úsilí členů PRT se při přípravě akce soustředilo na úpravu akustických parametrů sálu. Byly obloženy tři zbývající stěny sálu a jedna stěna v místnosti s barem jutovinou, akustickými  molitanovými pásy. Na stropu baru byly obloženy dřevem betonové nosníky a napnuta maskovací síť. Stěny byly aranžovány do stylu hrázděného zdiva. Dle zvukaře se tato opatření pozitivně projevila  již při malé generálce, která proběhla  05.07.2014  v rámci konání Country večera. Materiál  pro tyto úpravy zafinancovala Obec Potůčky, za což mnohokrát děkujeme.  Na úpravách se podíleli zdarma: Líba, Oggy, Simon, Ing. David, Pinďa, malej Cure a Vosa. Za výpomoc při přípravě je třeba poděkovat i klukům od SDH Potůčky, zejména veliteli Rendovi a také paní starostce Jarmilce. Začátek produkce a nevděčného úkolu vystoupit jako první se zhostila  skupina Pororoca (Ostrov), následovala skupina Noisebone  Karlovy Vary) , The Pant (Břidličná ), Miloš Dodo Doležal,  X-Left To Die (Chomutov).  Z důvodu pozdního příjezdu hlavní hvězdy večera  vystoupila jako předposlední  skupina Deathstar (Most) a nakonec přišlo to, na co se většina přítomných těšila nejvíce - skupina Krucipüsk. K jednotlivým  hudebním výkonům skupin .... prostě paráda. Za jednoznačně úžasné považujeme, že se do naší vísky podařilo dostat hudební osobnosti jako je Miloš Dodo Doležal a skupinu Krucipüsk. Bez finanční podpory obce a sponzorů by toto nebylo možné. Takže ještě jednou děkujeme. Rekordní účast na této akci (cca 320 fandů) nám byla odměnou a to přes částečnou nepřízeň počasí, které akci zpestřovalo nepravidelnými přeháňkami a nízkou teplotou. Sponzoři a partneři akce pátého ročníku: Partnerem akce bylo Občanské sdružení Mánička, provozovatel  internetového hudebního  portálu Karlovarská rocková mapa, Rock Rádio  a  ze sponzorů pak firma Top-Tank s.r.o., provozovatel čerpacích stanic F1, firma WaveNET.cz, firma  Resur  spol. s.r.o.,  Army  obchod Miroslava Janeckého, firma Worldptic s.r.o. , živnostník a srdcař akce Jaroslav Peťák,  firma Polypress, firma Flex Karlovy Vary, živnostník  Ladislav Hraba, firma Důmrealit.cz. Pomoc při zajištění bezpečnosti zajistil SDH Potůčky. Autorem plakátu pátého ročníku byl  pak opět Simon. 

 

 

Příští rok se doufám,  máme opět na co těšit… Za PRT  (PotRock Team)  Oggy.